logo

uwe-jelting-CtHFkRwEPzY-unsplash

Máte nevyužitou půdu?

Bydlíte v bytovém domě, jste jeho spoluvlastníky a máte tam nevyužitou půdu, se kterou by se dalo něco udělat, ale zároveň víte, že si s tím neporadíte?
Ano, to je náš případ, chci vědět víc…

beazy-I-x5SSd37DM-unsplash

Co pro vás můžeme udělat

Jsme tu pro vás, abychom vám pomohli zařídit všechny jednotlivé dílčí kroky v procesu prodeje půdních prostor a následné výstavby půdních bytů.

Chci více informací!

toa-heftiba-WqE24tdeRMU-unsplash

Výhody prodeje půdy

Doposud nevyužívaná půda se může stát zdrojem výrazného zhodnocení domu a její prodej vám může přinést i další výhody.
Zjistěte, jaké výhody to jsou!

abandoned-3101213_640

Formulář

Chcete to vyzkoušet? Nic za to nedáte! Vyplňte tento nezávazný formulář pro technické posouzení, ocenění a výkup půdních prostor a naše spolupráce může začít!

Vyplnit formulář.

attic-2416396_640

Jak postupovat při prodeji?

Zdá se vám celý proces prodeje půdy příliš složitý a komplikovaný? Rozkouskouvali jsme ho pro vás na srozumitelné části.

Co je tedy všechno třeba
při prodeji půdy?

tim-umphreys-TmUlTSNPkCA-unsplash

Reference

V oblasti stavebnictví a zhodnocování půdních prostor nejsme žádnými nováčky a máme dlouholeté zkušenosti. Podívejte se, co o nás říkají naši klienti.

Přečtěte si reference…

Bydlíte v bytovém domě a jste jeho spoluvlastníky? A to v jakékoliv spoluvlastnické formě, tedy ať už jste členy společenství vlastníků jednotek, družstevníci či spoluvlastníci nemovitosti?

Pak to znamená, že se staráte nejen o svůj vlastní byt, ale i společné prostory chodeb a schodišť, sklepů, průjezdů a půdy. Všechny tyto prostory jsou nezbytnou součástí domu – ale ne všechny tyto prostory jsou efektivně využité!

Možná je to i váš případ, že půda je plná harampádí a ze sušárny je sklad starého nábytku. Anebo možná řešíte, že váš byt je vymazlený a vyšperkovaný přesně podle vašich představ, ale jen co otevřete dveře ven, na chodbě už to tak hezký pohled není, střešní krytina by potřebovala vyměnit už hezkou chvíli a fasáda už si taky říká o drobný nebo spíš větší zásah. Stejně tak v dnešní moderní době, kdy má doma už každý pračku a skoro každý sušičku, některé prostory už dávno neslouží svému původnímu účelu, například sušárny prádla, mandlovny – no a jejich využití k jinému účelu tedy je na místě!

Z mandloven a sušáren se tak někdy stanou drobné provozovny, tam je často změna jednoduchá a minimální, ale co třeba s takovou s půdou? Dá se využít nějak smysluplně a bez velkých nákladů, které byste hradili z vlastních kapes?

A pravda je právě taková, že půdní prostory domů ve skutečnosti skýtají nejlepší využití – především v městské bytové zástavbě se šikmou střechou – a to většinou pro úpravu na nové byty. Šikmá střecha nicméně není podmínkou: stejně tak lze s úspěchem prodat i plochou střechu k plánované nadstavbě.

Pokud si říkáte, že je to sice hezký nápad, ale jak ho realizovat, pak jste tu správně. Tento web vám ukáže, jak je to možné. Přiznejme si, cesty k vylepšením spoluvlastněných domů a ke smysluplnému využití doposud nevyužívaných prostor nebývají často tak jednoduché, jak bychom si ideálně přáli a dříve či později se objevují mnohá úskalí, nicméně v konečném důsledku jsou tyto změny obrovským přínosem jak pro dům samotný, tak pro  i jeho stávající či nové spoluvlastníky.

Výhody spojené s prodejem půdních prostor:

– finanční vyrovnání anebo protiplnění za odprodej půdních prostor. Jde o příjem vlastníků, anebo častěji využívané protiplnění formou stavebních úprav společných částí domu, např. oprava fasády, výměna střechy, výměna oken, přístavba výtahů, úprava vstupních parterů nebo oprava schodišť a chodeb. Výše investice vychází z mnoha faktorů, kterým se věnujeme na další záložce. Jednotlivé práce či konstrukce lze vzájemně kombinovat.

– Díky rekonstrukcivzrůst tržní ceny bytů, průměrně o 20% hodnoty, vzhledem ke zhodnocení domu

– oprava a zhodnocení střešní konstrukce domu. Ať již Váš dům má či nemá dožilou střešní krytinu, nebo krov, který potřebuje výměnu, tak v případě, že zde bude vybudován bytový půdní prostor, tak musí být tyto konstrukce v bezvadném a těsném stavu

– zateplení domu. I když je na půdě položená tepelná izolace, tak stropem uniká nejvíce tepla z objektu. V případě zhodnocení těchto prostor dosáhneme výrazně lepší tepelné bilance a úspor energií.

– zhodnocení, případně posílení, únosnosti stropů, nad posledním obytným podlažím a oprava či odstranění nefunkčních komínových těles.

– získání dalších spoluvlastníků (sousedů). S povinností úhrady do společného fondu oprav, tedy potencionální snížení vybírané částky pro ostatní spoluvlastníky.

– zhotovení projektové dokumentace pro stavební povolení. Jako nezbytná součást stavebních úprav a zhodnocení domu.

– provedení nových bezpečných hromosvodů a uzemnění

– zhodnocení domu, bez úvěrového zatížení a získání vyšší kredibility objektu. Zlepšení celkových podmínek k životu, nejen ve vnitřním prostředí domu.

Nevýhody spojené s prodejem půdních prostor:

– absence prostoru pro sušení prádla

– absence prostoru pro skladování nepoužitelného „harampádí“

– negativní vlivy spojené s výstavbou jednotek a zhodnocením společných částí domu

– získání dalších spoluvlastníků